Artykuły

Przyczyny bezsenności

Bezsenność - jakie przyczyny

Bezsenność może być spowodowana różnorakimi czynnikami. Aby rozwiązać problem bezsenności konieczne jest ustalenie przyczyny problemów ze snem. Ze względu na przyczyny występowania bezsenności można podzielić ją na bezsenność sytuacyjną oraz pierwotną.

Wśród bezsenności pierwotnej można z kolei wyróżnić bezsenności pierwotne sytuacyjne oraz nie sytuacyjne.

Bezsenność może pojawić się na wskutek sytuacji lub pewnych zdarzeń jakie wpłynęły na człowieka.

Można tutaj wyróżnić bezsenność wynikającą z zaburzeń rytmu dobowego, a także wywołaną czynnikami zdrowotnymi lub psychologicznymi, a także związaną z występowaniem czynników zewnętrznych, np. problemy ze snem na pewnej wysokości n.p.m.

Należy zwrócić uwagę na czynniki zdrowotne i psychologiczne. Bezsenność często pojawia się przy zaburzeniach lękowych, a także w stanach depresyjnych.

Ponadto bezsenność wiąże się również z chorobami neurologicznymi. Istotnym faktem jest, że na bezsenność cierpią również często osoby z problemami układu krążenia, a także problemami związanymi z układem oddechowym, a także w chorobie refluksowej.

Bezsenność może być wynikiem niewłaściwej higieny snu.

Niektórzy ludzie nie zdają sobie sprawy, że ich przyzwyczajenia wpływają negatywnie na jakość i ilość snu. Należy podkreślić, że w niektórych przypadkach nie da się określić przyczyny występowania tego zaburzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *